foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Bractwo Biegaczy

Stowarzyszenie Bractwo Biegaczy Zielona GóraParszywa 12

Tu znajdziecie wszystkie artykuły dotyczące Zielonogórskiego Crossu Parszywa 12

Czytaj więcej

Aktualności

Co nowego w Bractwie? Dowiecie się klikając tutaj

Czytaj więcej

Maraton Wina

Tu znajdziecie wszystkie informacje o Lubuskim Maratonie Wina i Miodu (galerie, filmy)

Czytaj więcej

Galerie

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć!

Czytaj więcej

Kolejny pochmurny dzień, już sam nie wiem czy wolę mróz jak u wschodnich sąsiadów, czy deszcz może nie mocny, ale za to skutecznie penetrujący niby nieprzemakalną odzież. Myślę sobie: a może nie iść? Jutro pobiegnę więcej. Chyba źle się czuję, nie mam siły, a w domu ciepło i przyjemnie. No nic, takie myśli mam ostatnio codziennie, ale wiem że wyrzuty sumienia będą gorsze niż najgorsza pogoda. Ubieram buty, otwieram drzwi, głęboki wdech i do przodu.

Czytaj więcej: Od niechęci do euforii, czyli zimowe bieganie

W niedzielny słoneczny poranek 18 marca 2012 roku a godzinie 9:00 na Via dei Fori Imperiali, w cieniu tragicznej przeszłości Areny COLOSSEO wystartowali maratończycy. Zaraz za nimi amatorzy niedzielnego biegania Roma Fun na dystansie 4 km. Trasa maratonu wiodła przez zabytkowe centrum wiecznego miasta, poprzez ulice wijące się niczym Tybr przecinający To miasto. Maraton rozpoczął się spod Colosseum przy wiwatującym tłumie i dźwiękach muzyki. Biegnąc wśród majestatycznych budowli przypominających świetność minionej epoki, mogłem podziwiać cuda architektoniczne i pozostałości archeologii.

Czytaj więcej: Moje Rzymskie Wakacje czyli MARATONA di ROMA

16 marca 2013 można uznać za dzień rozpoczęcia wiosennego sezonu startowego. Choć patrząc na aurę, to bardzo daleko nam do chociażby przedwiośnia. Kalendarz biegów jest jednak z góry ustalony, a pasjonaci biegania stęsknieni startów w biegach masowych. Nie dziwi zatem fakty, że tegoroczna, dziewiąta już edycja Maniackiej Dziesiątki zgromadziła na starcie rekordową liczbę uczestników. Na mecie zameldowało się ich aż 2270.

Czytaj więcej: 9 Maniacka Dziesiątka, czyli życiówki na przednówku oraz jedno miejsce od złota

Polecamy