foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Bractwo Biegaczy

Stowarzyszenie Bractwo Biegaczy Zielona GóraParszywa 12

Tu znajdziecie wszystkie artykuły dotyczące Zielonogórskiego Crossu Parszywa 12

Czytaj więcej

Aktualności

Co nowego w Bractwie? Dowiecie się klikając tutaj

Czytaj więcej

Maraton Wina

Tu znajdziecie wszystkie informacje o Lubuskim Maratonie Wina i Miodu (galerie, filmy)

Czytaj więcej

Galerie

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć!

Czytaj więcej

Jesteśmy grupą ludzi, których łączy wspólna pasja do amatorskiego biegania. Zrzeszamy osoby w różnym wieku, biegające zarówno kilka miesięcy jak i nawet kilkanaście lat.

Różne są powody dla, których biegamy. Niektórzy przechodząc na emeryturę, w bieganiu odnaleźli  radość, wyznaczają sobie cele i wytrwale je realizują, inni chcą po prostu zadbać o swoje zdrowie. Wśród nas są amatorzy oraz biegacze, którzy w przeszłości wyczynowo uprawiali sport. Nie ma jednak podziału na „lepszych i gorszych”, pomagamy sobie nawzajem, darzymy się sympatią i szacunkiem.

Pragniemy zarazić naszą pasją jak najwięcej ludzi, chcemy pokazać ile radości można czerpać z biegania, a przy okazji poprawić zdrowie. Jesteśmy uczestnikami wielu amatorskich biegów ulicznych  w różnych miejscach w Polsce i za granicą. Niektórzy nazywają to „turystyką biegową”, bo przy okazji startów zwiedzają świat. Widzimy jak rosnącym zainteresowaniem cieszą się biegi uliczne w dużych miastach, jak potrafią przyciągnąć ogromne rzesze ludzi, marzy nam się, aby Zielona Góra stała się miastem przyjaznym biegaczom, do którego z radością zawitają na zawody.

 

 

bractwo biegaczy logo

Polecamy